Google Glass’a Bir Yasak Daha

Google Glass’a Bir Yasak Daha

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi10 yıl önce
Hemen indir ()
166 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Google’ın dünyanın konuştuğu akıllı gözlüğü Google Glass’a yasak üstüne yasak geliyor. Bu sefer ki yasak ise Comic-Con’dan.

 

Gün geçtikçe hayata daha fazla entegre olmaya başlayan Google Glass‘ın kullanım alanları bir taraftan artarken diğer taraftan da yasaklanma haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Yapılan son açıklamaya göre Comic-Con’da Glass‘ı yasaklayanlar listesine dahil oldu.Google‘ın devrim niteliğindeki projesi Glass‘ın farklı sektörlere giriş yapıyor olması yeni kuralları da beraberinde getirmeye başladı. Spor müsabakalarından eğitime, otomotivden kişilerin yatak odalarına kadar farklı bir çok deneyimlere konu olan cihaz bazı platformlarda başlı başına bir sorun haline geliyor. Hatırlayacağınız gibi Glass’da, “Ok Glass” uygulamasıyla sadece göz kırparak fotoğraf çekmek ve sizlere geçtiğimiz günlerde burada da duyurduğumuz gibi “düşünce gücüyle” fotoğraf çekmek mümkün hale getirilmişti.

google-glass-2-628x353

Oldukça dikkat çeken akıllı gözlük projesi bu özelliklerinden dolayı sinema ve tiyatro salonlarında da yasaklanan Glass‘a son engelde Comic-Con‘dan geldi. San Diego’da düzenlenecek olan dünyanın en büyük çizgi roman fuarı, kongre politikalarında yer alan bir madde ile “Glass” kelimesiyle göndermede bulunduğu cihazın telif hakları ihlali nedeniyle etkinlik kapsamında kullanılamayacağını duyurmuş oldu. Fuar süresince gerçekleştirilecek gösterimlerin ve tanıtımların dışarı çıkmasını istemeyen yetkililer, yapılan bu değişiklik sayesinde görüntü kaydını da engellemiş oluyorlar.Google Glass sayesinde kendinize bir asistan almış oluyorsunuz. Ona bir “üçüncü göz” bile diyebileceğimiz Glass, bir bakıma iPhone’daki Siri gibi. Akıllı telefonunuzla bağlantı kurabilen gözlük içerisinde ki Android işletim sistemi sayesinde de bir akıllı telefon gibi komutlarınızı işleyebiliyor.

166 kez indirildi

YORUM YAZIN