IKARIAM

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Sürüm: Güncel Version
Eklenme: Eylül 19th, 2019
Dil: Türkçe ve Tüm diller
Üretici: IKARIAM
İS: Windows 10 ve Tüm sürümler

Gameforge’un sevilen strateji oyunu ikariam antik çağ temalı strateji oyunudur. Oyuna, bulunduğunuz dünyadaki (sunucu) rastgele bir adada başlıyor ve size verilen kimsesiz şehri geliştirerek metropol yapmak için mücadele veriyorsunuz. 

Gelişme sırasında ihtiyacınız olan 5 farklı hammadde bulunmaktadır, bunlar; 

  • Mermer (binalarda kullanılanılan temel hammadde) 
  • Kristal (araştırmalarda kullanılan temel hammadde) 
  • Sülfür (askeri alanda kullanılan temel hammadde)
  • Odun (birçok alanda kullanılabilir)
  • Üzüm (halkın mutluluk seviyesi için kullanılır)
Ikariam

Her adada odun elde edebileceğiniz ormanlar bulunurken diğer hammaddeleri elde edebileceğiniz kaynaklarından sadece bir tanesi bulunur. Adanızda yer almayan hammaddeleri ticaret, kolonileşme veya yağma yoluyla elde edebilirsiniz. Gerekli araştırmaları tamamladıktan sonra çevre adalarda koloni kurarak büyüyebilir ve farklı hammaddeleri daha hızlı elde edebilirsiniz.

Belediye binası seviyesi şehrinizde bulunan nüfusu belirler. Nüfusunuzu sürekli üst seviyede tutmanız için ise halkınızı memnun etmeniz gerekmektedir. Günün her saati serhoş olmayı seven halkınıza bolbol şarap vererek (bunun için üzüm rezervinizin yüksek olması gerekir) onları memnun edebilir ve sizin için daha fazla iş yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Ikariam

Ikariam’ı diğer strateji oyunlarından ayıran en öenmli özelliklerden ise askeri birim çeşitliliği ve detaylı savaş sistemidir. Savaş sonucunu etkileyen bir çok detay olması sebebiyle izlenecek strateji savaş sonuçlarında beklenmeyen değişiklikleri sebebiyet verebilmektedir. Oyunda ittifaklar arasında bazen aylarca süren savaşlar yapılabildiğini hatırlatmakta fayda var. 

Ikariam

Yorum Yapabilirsiniz