Online bankacılıkta SMS devri sona eriyor!

Online bankacılıkta SMS devri sona eriyor!

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi7 sene önce
Hemen indir ()
183 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Online bankacılığı hepimiz kullanıyoruz. Bankalar banka içinden müşterilerini çıkartmak için zamanında ellerinden geleni yaptılar ve kredikarı ödememizi bile BTM’lerden yapmamızı istediler. Fahiş fiyatlardan para gönderdik, havale masraflarını kendi hesabımıza yatırdığımız paralardan bile aldılar. Daha sonra baktılar ki ürün satacak müşteri yok; bu seferde internet üzerinden bizi uzak tutmaya çalıştılar.

Güvenlik önlemleri her ne olursa olsun Online işlem yapmak her zaman birrisk olmuştur. Son dönemde bilgisayarlara gönderilen zararlı yazılımlar ile bankaların internet giriş sayfalarına benzer girişlere banka şifresini giren birçok vatandaşımız dolandırıcıların esiri oldu.

Dijital kimlik alanında uzman şirket Kobil ve Türkiye’nin önde gelen bankalarından VakıfBank, işbirliklerine yeni bir sayfa açarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Yeni geliştirilen Vakıfbank’ın mobil bankacılık uygulaması Cep İmza  sayesinde online bankacılık hizmetini kullanan müşteriler, artık SMS onayıyla vakit kaybetmeden tek bir şifreyle bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilecek.

va2

Sistem şu şekilde çalışıyor. Siz iOS yada Android telefonunuzdan Vakıfbank mobil uygulamasını indiriyorsunuz. Kullanıcı deneyimini iyileştirmek amacıyla geliştirilen Cep İmza ile kişisel bilgisayarlardan yapılan internet bankacılığı işlemleri, hesaptan para çıkışları ve online bankacılık sayfasına girişlerde müşterinin cep telefonuna interaktif bir mesaj gönderiliyor. Müşterinin cep telefonuna gelen mesaj için “onay” tuşuna basması, bilgisayardan yapılan bankacılık işleminin tamamlanması için yeterli oluyor ve böylece kullanıcı SMS şifreleriyle uğraşmak zorunda kalmıyor.

Umarız tüm bankalar bu tür güvenlik önlemlerini alırlar ve sürekli olarak şifre girmek zorunda kalmayız…

183 kez indirildi